radexsport.com > Radex Cup Ziaja Trophy > Regulamin cyklu turniejów

REGULAMIN CYKLU TURNIEJÓW ZIAJA TROPHY - GRY PODWÓJNE ZE ZMIANĄ PARTNERA

1) Każdy z uczestników turnieju ma zagwarantowane rozegranie 4 skróconych setów  w rundzie I w ramach swojej grupy. Każdy set rozgrywany jest z innym partnerem, zaczyna się od stanu 2:2 i trwa do momentu zdobycia przez jedną z par 6 gemów przy stanie 5:5 kończy się mecz i każdy z zawodników otrzymuje 1 punkt. Zakwalifikowanie zawodnika do konkretnej grupy w rundzie I zależy od prezentowanej siły gry bez względu na wiek oraz płeć.

2) Po rundzie I zostanie rozegrana runda II  według podobnych zasad co runda I w grupach dobranych według reguły wyrównywania szans.

3) Za każdy wygrany set zawodnicy zwycięskiej pary otrzymują po 2 punkty jeśli set kończy się przy stanie 5:5 każdy z zawodników otrzymuje 1 punkt. Suma zgromadzonych przez poszczególnych zawodników w I i II rundzie punktów (z uwzględnieniem współczynników trudności) decyduje o zajętym miejscu w zawodach. W przypadku gdy dwóch lub więcej zawodników zgromadzi tę samą ilość punktów o zajętym miejscu decyduje:

• w pierwszej kolejności korzystniejsza różnica gemów wygranych i przegranych,
  • w drugiej kolejności większa ilość gemów wygranych
  • w trzeciej kolejności decyduje los lub mecz do jednej wygranej piłki.

4) W ramach rozgrywek wyłania się 3 panów i 3 panie , które zdołały zgromadzić największą ilość punktów. Zwycięstwo (3 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach są nagradzane). Organizator prowadzi listę kolejności w ramach poszczególnych cykli zawodów. Na zakończenie cyklu nagradza się i wręcza puchary lub medale zwycięzcom cyklu (1,2 i 3miejsce) w konkurencji kobiet i mężczyzn. Rozgrywane są 2 cykle w roku.

5) Zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność i nie mogą mieć żadnych roszczeń w stosunku do organizatora z tytułu utraty zdrowia.

6)Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem radexsport@gmail.com  lub za pomocą  sms pod nr 605 044 455 organizator potwierdza przyjęcie na listę startową.

7)W turniejach mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na reprezentowany poziom gry.

8) W uzasadnionych przypadkach organizator ma prawo  dokonać zmian w niniejszym regulaminie.